Гарантійний період – це термін, під час якого клієнт, виявивши недоліки товару, має право вимагати від Продавця вжити заходів щодо усунення дефекту. Продавець повинен усунути недоліки, якщо не буде доведено, що вони виникли через порушення покупцем правил експлуатації.

Строк обміну: протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі

Умова обміну:

 • якщо товар не використовувався;
 • збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики;
 • збережено розрахунковий документ з датою продажу.

Перелік товарів, які не підлягають обміну (поверненню) затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 172 "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів"

Права споживача при розірванні договору купівлі-продажу:

 • розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі;
 • гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору;
 • в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.

Куди звертатись:

→ до продавця за місцем купівлі товару

Перелік та зразки необхідних документів

Для обміну товару належної якості споживач має право направити письмову заяву (зразок Заяви) на адресу Продавця з доданими до неї документами, що підтверджують факт придбання товару у Продавця, а саме:

 1. розрахунковий документ з позначкою про дату продажу (касовий чек тощо);
 2. технічний паспорт (в разі гарантійного терміну з позначкою про дату продажу);
 3. висновок експертизи (у випадку її проведення).

Строки розгляду питання

Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо продавець встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів. На обґрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено.

Звернення громадян, які мають встановлені законодавством пільги, розглядаються у першочерговому порядку.

Підстави для відмови:

 1. товар використовувався і не збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром;
 2. минуло, не рахуючи дня купівлі, більше 14 днів;
 3. товар належить до одного із видів товару який зазначено у додатку 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 172 "Про реалізацію окремих положень Закону України "Про захист прав споживачів";
 4. звернення не відповідає встановленим вимогам до звернення, передбачених Законом України "Про звернення громадян"